close
تبلیغات در اینترنت
ترفند رجیستری
ای دی تلگرام ادمین
ای دی تلگرام ادمین
کسب درآمد از پاپ آپ و پاپ باکس

چگونه یک رمز عبور امن و قابل حفظ کردن انتخاب کنیم؟

چگونه می توان بین لزوم انتخاب رمز عبور امن و توانایی به خاطر سپردن آن تعادل بوجود آورد؟

هر بار که در امنیت حساب های کاربری مشکلی بوجود می آید این سوال را می پرسم. وقتی حادثه ی Heartbleed بصورت داوطلبانه افشا شد، همه ی کاربران باید لزوما رمز عبور خود را سریعا عوض می کردند. عوض کردن رمز عبور هنوز در لیست کارهایی که باید انجام دهم وجود دارد. حتی فکر کردن به اینکه ممکن است هک شوم ناخوشایند به نظر می رسد ولی عوض شدن رمز های عبور مورد علاقه ام به انرژی روانی و زمان بسیاری نیاز دارد به همین دلیل این کار هم به نظر ناخوشایند می رسد.

آیا شما هم به همین صورت هستید؟

اگر سیستمی طراحی کرده اید تا بتوانید رمز عبوری متمایز، راحت و غیر قابل پیش بینی داشته باشید باید بگویم که به شما افتخار می کنم چون با توجه به برخی بررسی ها شما در دسته ی ۸% از کاربران قرار گرفته اید که از یک رمز عبور واحد برای تمام حساب های کاربری استفاده نمی کنند.

بقیه ی ما هنوز به دنبال یک راه حل هستیم و همه ی ما می دانیم که انتخاب یک رمز عبور امن واقعا ضروری است. ولی چطور می توانیم تمام این رمز عبور های پیچیده را خلق کنیم و در عین حال تمام آن ها را به خاطر بسپاریم؟

 

آناتومی یک رمز عبور امن

هر چه تعداد حرف های تشکیل دهنده ی رمز عبور بیشتر باشد شکسته شدن آن توسط هکر مشکل تر می شود.

  • رمز عبوری با ۱۲ حرف یا بیشتر انتخاب کنید.
  • مواردی که باید از استفاده از آن خودداری شود. اسامی، اماکن و کلمات دیکشنری.
  • مخلوط کنید. با بزرگ و کوچک شدن حروف و اعداد رمز عبور را از حالت عادی پیچیده تر کنید.

این سه قانون باعث می شوند که رمز عبور شما تحت هیچ شرایطی به دست هکر نرسد. روش هایی که توسط هکر ها برای رسیدن به رمز عبور شما استفاده می شود پیشرفت کرده است و به سطوح بسیار بالایی رسیده در نتیجه باید رمز عبوری خلق کنید که غیر عادی به نظر برسد.

یک مثال از پیشرفت های هکر ها:

هکر ها از واژه نامه های متعددی استفاده می کنند: کلمات انگلیسی،نام ها، کلمات خارجی، الگوهای آوایی و برای قسمت های دیگر رمز عبور: اعداد دو رقمی، تاریخ، علائم. برای اینکه به رمز عبور هدف دست پیدا کنند تمام حروف را کوچک و بزرگ می کنند بعلاوه از علائم هم استفاده می کنند مثلا به جای s از $، به جای a از @ و به جای l از ۱ استفاده می کنند. این استراتژی می تواند حدود دو سوم از رمز های عبور را برملا کند.

 


لینک کوتاه پست
ادامه مطلب...

رجیستری چیست؟

برنامه ی رجیستری برنامه ای می باشد که ویندوز آن را در اختیار کاربر قرار داده است تا بتواند در دستورات و مقدارهای registery تغییراتی را به دلخواه ایجاد کند

لازمبه ذکر است که اگر اطلاعات کافی در مورد قسمتی از رجیستری ندارید هیچگاهآن را تغییر ندهید زیرا هر تغییری در رجیستری سریعا اعمال خواهد شد وبرنامه ی regedit.exe هیچگونه تاییدی از کاربر نخواهد گرفت . Regedit.exe را چه چگونه اجرا کنیم؟ برای اجرا کردن Regedit.exe وارد منوی Run از دکمه Start شده، تایپ کنید Regedit.exe ، با فشردن دکمه ی OK برنامه اجرا خواهدشد . رجیستری شامل دو پنجره است که در پنجره ی سمت چپ ریشه و در پنجره یسمت راست مقدارها مشخص می شود. در پنجره ی سمت چپ یک ریشه به نام My Computer و۵ شاخه با عنوان های زیر وجود دارد : ۱ - HKEY_CLASSES_ROOT : شامل تناظر پسوند فایل ها و سایر تنظیمات ویندوز است . ۲ -HKEY_CURRENT_USER : شامل تنظیماتی که مختص کاربر فعلی است . ۳ - HKEY_LOCAL_MACHINE :   شامل تنظیماتی که به طور سراسری اعمال می شود و بهکاربر وابسته نیست . ۴ -HKEY_USERS : شامل تنظیماتی که مختص هر یک ازکاربران متعدد کامپیوتر ، از جمله کاربر فعلی است . ۵ - HKEY_CURRENT_CONFIG : شا مل تنظیماتی که مختص پیکربندی سخت افزار موجود میباشد . اگر مفاهیم اولیه ی رجیستری را به خوبی یاد بگیرید دیگر هیچگاهواهمه ای در اعمال تغییرات در آن نخواهید داشت

 


لینک کوتاه پست
ادامه مطلب...

به صفحه من خوش آمدید

به نام خدا

سلام!
حال همه‌ی ما خوب است ،ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور، که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويند
ابتدا من شروع کن بنده حدود 2-3 سال وبلاگ نویس هستم به علت برخی مشکلات
وبلاگ خراب شد اما دوباره وبلاگ ایجاده کرده ام

آدرس وبلاگ من :
www.aks0151.loxblog.com

www.quranthebookoflife.loxblog.com
www.aks0151.samenblog.com
www.pc2013.vcp.ir
www.aks0151.blogmehr.com
www.bn0151.loxblog.com
www.aks0151.rozblog.com
 www.aks0151.mihanblog.com

www.aks0151.niloblog.com
www.aks0151.fardblog.com